About Cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies.

Local Election 2017

Alvechurch

Candidate Party Votes
DOCKER Sandra Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 287
GOAD James Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 125
GRIFFITHS June Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1101
HARVEY Peter Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 112
HOTHAM Charlie - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 1174

Arrow Valley East

Candidate Party Votes
BAKER Joe Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1913
BRIDLE Peter Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 849
BAKER-PRICE Tom - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1957
BRUNNER Juliet - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2000
GEE David Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 316
KING Wanda Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1637
SWANSBOROUGH Paul Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 965
WARDELL Robert Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 167
WHITE Rylma Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 155
WINDHEUSER Hans Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 209

Arrow Valley West

Candidate Party Votes
HILL Pattie - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1797
FRY Andrew - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1943
DORMER Matt Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1574
HASLAM Kathy Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 466
PRESTON Scott Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 468
TAYLOR Russell Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 220
THAIN David Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1276
THOMAS Diane Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 290
WARDELL Rachel Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 176
WHITE Kevin Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 126
WYNN Sharnah Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 121

Beacon

Candidate Party Votes
BALL Diana Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 205
DEEMING Richard Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1418
HARVEY Jill Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 226
MCDONALD Peter - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1541

Bedwardine

Candidate Party Votes
Alan Thomas Amos - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1460
Daniel Casey Daye Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 0
Paul Simon Hickling Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 140
Mike Mullins Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 218
Daniel Walton Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 808

Bewdley

Candidate Party Votes
AKATHIOTIS Rachel Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 149
COLEMAN Anna Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 108
EDGINTON-WHITE Caine Independent Community and Health Concern 474
LAWSON Jim Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 166
STANCZYSZYN Rod Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 488
VALE Rebecca - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1305
WOOD Chis Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 146

Bowbrook

Candidate Party Votes
Steve Ainsworth Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 357
Edward Cohen Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 122
Peter Jewell Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 133
John Littlechild Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 354
Tony Miller - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2152

Bredon

Candidate Party Votes
Adrian Hardman - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2371
Katri Hastings Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 212
David Niblett Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 236
Elizabeth Turier Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 465

Broadway

Candidate Party Votes
Diana Brown Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 317
Matthew Collins Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 164
Liz Eyre - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1858
Martin Vernall Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 217

Bromsgrove Central

Candidate Party Votes
BAKER Michelle Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 119
DENT Rita - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1166
HUNTER Robert Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 789
O'REILLY Jacqui Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 527
SMART Adrian Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 186

Bromsgrove East

Candidate Party Votes
BAKER Stan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 222
KING Janet Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 514
SHANNON Rory Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 426
TAYLOR Kit - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1697

Bromsgrove South

Candidate Party Votes
ALCONCEL Leah-Nani Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 123
BLOORE Christopher James - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1263
DRAPER Marcus Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 102
JONES Claire Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1013

Bromsgrove West

Candidate Party Votes
BAKER David Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 86
BRITTON Melanie Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 709
MALLETT Luke - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1640
MIHAILOVIC Michael Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 90

Chaddesley

Candidate Party Votes
DANIELS Phil Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 90
DYKE Helen Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 975
HART Marcus - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1236
HINE Doug Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 77
JONES Dave Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 206
ROBERTSON Keith Independent Community and Health Concern 129

Claines

Candidate Party Votes
Mel Allcott Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 1096
Mark James Hulme Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 99
Robert Edward Lodge Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 446
Peter Andrew Robinson Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 197
Andy Stafford - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1543

Clent Hills

Candidate Party Votes
BEAVIS Leia Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 105
COLELLA Steve Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 1426
JOHNSON Lorraine Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 236
JONES Susan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 131
MAY Karen - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1574

Cookley, Wolverley and Wribbenhall

Candidate Party Votes
AKATHIOTIS Michael Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 79
CANDLIN Linda Independent Community and Health Concern 355
FIELD David Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 142
HARDIMAN ian - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1087
RAYBOULD Owen Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 491
SPOHRER Kate Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 129
YARRINGTON Gordon Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 554

Croome

Candidate Party Votes
Doug Guest Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 158
John Lambeth Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 146
Paul Middlebrough - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1091
Irene Patricia Stickley Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 163
Roger James Sutton Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 970

Droitwich East

Candidate Party Votes
Bob Brookes - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1981
Val Humphries Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 451
Margaret Rowley Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 491
Jane Zurek Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 125

Droitwich West

Candidate Party Votes
Neil Franks Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 167
Rod Hopkins Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 287
Alan Humphries Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 510
Richard Morris - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1105

Evesham North West

Candidate Party Votes
Patricia Buckland Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 233
Tim Haines Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 384
John Smith - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1160
Michael Worrall Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 456

Evesham South

Candidate Party Votes
Bob Banks - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1453
Mary Campbell Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 493
Julie Haines Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 282
Fay Whitfield Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 223

Gorse Hill and Warndon

Candidate Party Votes
Linda Mary Bell British Resistance 39
Owen Tomas Cleary Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 276
Phoenix J Jones Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 587
Paul Edward Snookes Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 105
Ceri Marie Stalker - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 923

Hallow

Candidate Party Votes
Colin John Bexley Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 337
John William Drage Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 320
Phil Grove - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1991
Danny Young Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 143

Harvington

Candidate Party Votes
Sarah Cohen Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 146
Harry Cottam Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 181
John Gowers Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 400
Anthony Hopkins - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2056
Jack Parsons Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 269

Littletons

Candidate Party Votes
Alastair Adams - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1991
Viv Eden Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 381
Patrick Hogan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 188
Keith Wright Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 582

Malvern Chase

Candidate Party Votes
William Edward Chaundy Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 699
John Gerard Gallagher Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 417
Lucy Caroline Hodgson - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1372
Jeanette Margaret Sheen Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 151
Jackie Smethurst Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 260

Malvern Langland

Candidate Party Votes
Caroline Anne Louise Bovey Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 723
Ian George Hopwood Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 155
Lynne Lambeth Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 384
James Anthony Douglas O'Donnell - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 767
Dinah Margaret Sage Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 137
Richard Grant Spencer Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 99

Malvern Link

Candidate Party Votes
Kwai Hung Chan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 794
William Stewart Jenkins Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 208
Mike Savage Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 155
Paul Andrew Tuthill - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1327
Martin Henry Willis Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 408

Malvern Trinity

Candidate Party Votes
Kaleem Antony Askar Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 365
Tony Baker Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 756
Samantha Kay Charles Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 262
Len Marshall Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 123
John Watson Raine - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 930

Nunnery

Candidate Party Votes
Pat Agar - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour and Co-Operative 1049
Jon Barras Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 148
Karen Michelle Lawrance Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 81
Carl Martin Mason British Resistance 11
Chris Mitchell Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 708
Barbara Maria Mitra Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 125

Ombersley

Candidate Party Votes
Charlie Chan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 242
Peter Evans Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 285
Nicola Porter Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 105
Peter Tomlinson - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2153

Pershore

Candidate Party Votes
Nina Freund Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 243
Linda Robinson Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1219
Liz Tucker - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 2005

Powick

Candidate Party Votes
David John Barrie Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 120
Justin Gerard Chieffo Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 807
Tom Wells - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 2407

Rainbow Hill

Candidate Party Votes
Marjory Diane Bisset Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 150
David Paul Carney Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 112
Paul Denham - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour and Co-Operative 1027
Jon Taylor Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 71
Francis David Lankester Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 615
Alex Rugg Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Independent 37
Leisa Maudie Taylor Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Women's Equality Party 66

Redditch North

Candidate Party Votes
LUNN Robin - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1994
VICKERY Graham Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1841
CLAYTON Brandon - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1921
PITT Tony Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 257
POUND Steven Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 264
PROSSER Gareth Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1698
THORNTON Barry Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 377
VENABLES Simon Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 238
WEBSTER Ian Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 189
WOODHALL Sally Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 388

Redditch South

Candidate Party Votes
BENNETT Roger - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2998
COOPER Gilly Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1467
DAVIES Claire Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 312
GEE Pamela Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 357
GREENWOOD David Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 338
HAIGH Melvyn Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 463
HINDLE Rita Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 341
LEWINGTON Mike Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1313
POTTER Jane - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2519
WAUGH Alistair Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 237

Riverside

Candidate Party Votes
Ken Carpenter Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 211
Hannah Jane Cooper Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 238
Lynn Denham Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 994
Hazel May Finch Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 122
Simon Eon Geraghty - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1561

St Barnabas

Candidate Party Votes
HINGLEY Anne - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1405
HOPKINS William Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 165
KNOWLES Nigel Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 898
LAYTON Martin Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 55
WORTH Heidi Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 89

St Chads

Candidate Party Votes
CAULFIELD Brett Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 84
OBORSKI Frances - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 937
PHILLIPS Julian Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 668
SAVAGE Nick Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 355
STOOKE Martin Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 209

St Georges and St Oswalds

Candidate Party Votes
AHMED Mumshad Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 340
EDGINTON Sophie Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 111
FINCH Dave Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 78
GALE Kevin Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 483
MIAH Shazu Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 369
RAYNER Mary - Winner Independent Community and Health Concern 739

St John

Candidate Party Votes
Irene Margaret Deamer Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 481
Steve Mather Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 71
Rob Menzies Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 102
Richard George Lloyd Morris Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 91
Richard Mark Udall - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour and Co-Operative 1003

St Johns

Candidate Party Votes
CASSIDY Clare Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 180
CONNOR Bernadette Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 365
LEA Vicky Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 76
LEONARD Craig Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 143
MEEKINGS Sue Independent Community and Health Concern 361
ONSLOW Tracey - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 987

St Marys

Candidate Party Votes
BEAVIS Adrian Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 203
CONNOLLY George Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 273
DAVIS John Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 76
DESMOND Nathan - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 978
WEBSTER Gareth Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 504
YOUNG Peter Independent Community and Health Concern 235

St Peter

Candidate Party Votes
John Beacham Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 107
Steve Mackay - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2014
Jane Alison Moorhouse Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 1363
Stephen Geoffrey Tallett Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 347

St Stephen

Candidate Party Votes
Paul William Boyes Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 133
Alan James Feeney Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 855
Saiful Islam Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 477
Matthew Edward Jenkins - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 1554

Stourport-on-Severn

Candidate Party Votes
ATKINSON Nicholas Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 111
BREWER Cliff Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1151
DAWES Berenice Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 421
FORD Simon Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 204
HARRISON Paul - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1745
HAWES Jill Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 1034
HOLDEN John Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 491
MARTIN Nicky Independent Community and Health Concern 1084
OLIVER Phil Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 98
PRATT Chris Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 174
ROGERS Chris - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1952
THOMAS John Independent Community and Health Concern 1099

Tenbury

Candidate Party Votes
Malcolm Hugh Delingpole Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 180
Elaine Margaret Drage Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 255
Stephen Frederick Main Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 192
Jonathan Pryce Morgan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 551
Ken Pollock - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1772

Upton Snodsbury

Candidate Party Votes
Rob Adams - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 2168
Jonathan Burrow Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 140
Adrian Key Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 272
Chris Knight Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 245
Mike Parker Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 133

Warndon Parish

Candidate Party Votes
Jacqueline Claire Burnett Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo UK Independence Party 154
Darrell Dean Butler Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 215
Alison Ann Morgan Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 136
Paul Mountain Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour and Co-Operative 596
Andy Roberts - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1564

Woodvale

Candidate Party Votes
GRAY Julian Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 163
MCELDOWNEY Bernard Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Labour 721
WALKER Christopher Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 173
WEBB Shirley - Winner Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1764

Wythall

Candidate Party Votes
DAY Angela Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Green Party 101
KENT Adam Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Conservative 1231
PETERS Stephen Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Wythall Residents' Association 970
RICHARDSON Keneth Kidderminster Shuttle: ElectionsModule Party Logo Liberal Democrat 170

Keep in touch with local news

Sign up for email alerts

Most Popular

  • 1